Hur kan vi hjälpa dig?

Kontakt

OSRAM AB
Arenavägen 39
SE-121 18 Johanneshov
Sverige
Tel: +46 8-128 70 400
E-post: kundservice@osram.se
Offert/Ljusberäkning: offert@osram.se

Huvudkontor i Tyskland

OSRAM GmbH
Marcel-Breuer-Straße 6
80807 Munich
Tyskland

OSRAM är en av världens ledande tillverkare av avancerade belysningssystem och elektronik. Vi arbetar med allt ljus för proffs; till bilen, gatan, sjukhuset, industrin, kontoret, bion och fotbollsstadion. Vi utvecklar smarta och energisnåla produkter och arbetar på ett sätt som värnar om både människor och natur, för en ljusare framtid.

I koncernen ingår flera separata varumärken, som t ex Siteco, som står för ledande teknik inom både inomhus- och utomhusbelysning och kundspecifika belysningslösningar. För särskilt storslagen installation och styrning har vi Traxon Technologies, och för komponenter och halvledare OSRAM Opto Semiconductors, även det en del av OSRAM-koncernen tillsammans med flera andra bolag med sin egen specialistkompetens inom ljus, sensorer och styrning.

På kontoret vid Globen i södra Stockholm arbetar vi med försäljning, marknadsföring och kundservice. Vi är drygt 25 anställda med en lokal omsättning på ca 190 miljoner SEK. Vi är en organisation utformad att agera med snabbhet och flexibilitet på marknaden och med ambition att utvecklas inom nya affärsområden.

Läs mer Om Osram

Kontaktpersoner:

Försäljning

Christoph Haeberlein
Försäljningschef
Tel.: +46 8-128 70 416
E-post: christoph.haeberlein@osram.se

Martin Arvidsson
Produktspecialist/ Ljusstyrning
Tel.: +46 8-128 70 418
E-post: martin.arvidsson@osram.se

Michael Palo
Försäljning armaturer
Stockholm och mellan/norra Sverige
Tel.: +46 8-128 70 479
E-post: michael.palo@osram.se

Eilif Petersén
Försäljning armaturer
Stockholm och nedre Norrland
Tel.: +46 8-128 70 478
E-post: eilif.petersen@osram.se

Henning Cederquist
Nordisk partneransvarig för Traxon och e:cue
Tel.: +46 8 128 70 449
E-post: henning.cederquist@osram.se

Ljusdesign/Marknad

Denisse Manito
Ljusdesigner och Marcom Sverige
Tel.: +46 8-128 70 413
E-post: denisse.manito@osram.se

Offert/Kundservice

Magnus Hellner
Offert/Order
Tel.: +46 8-128 70 422
E-post: magnus.hellner@osram.se

Följ oss på sociala medier för att få de senaste nyheterna, få support och för att hitta intressanta kontakter

LinkedIn Instagram Facebook YouTube

Vill du få regelbundna uppdateringar om den senaste utvecklingen inom belysningsteknik?
För att prenumerera på vårt nyhetsbrev och få regelbundna spännande nyheter från OSRAM, Siteco och Traxon Technologies, gå till vår nyhetsportal och registrera dig. När du har angett din e-postadress kan du välja dina favoritämnen. Om du redan har skapat en personlig profil kan du använda den här portalen för att uppdatera din information.